5 میلیون ایرانی مبتلا به دیابت می باشند

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 28 بهمن 1395 در ساعت 14 : 32 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

استفاده از استویا چه مزایایی دارد:

شیرین برگ استویا کاملا طبیعی می باشد  و بر خلاف شیرین کننده های شیمیایی ، اثرات مضر جانبی برای مصرف کننده نخواهد داشت

گیاه استویا به دمای بالا مقاوم بوده  و بر خلاف شکر، سوخته و قهوه ای نمی شود ومی توان در شیرینی جات به راحتی از آن استفاده کرد.بر خلاف شکر مصرف شیرین برگ استویا  روی میزان قند خون تاثیرنخواهد داشت و بیماران دیابتی به راحتی می توانند از آن استفاده نمایند.

شیرین برگ استویا ضد جرم دندان بوده و خاصیت هضم کنندگی دارد.

به راحتی با افزایش مقدار کمی از پودر برگ استویا به داخل چای دیگر نیازی به قند و شکر نخواهید داشت. 

افزایش جمعیتی نسبت به  گذشته و هجوم زندگی روستایی به سمت شهر موجب شده تا فعالیت های بدنی افرادی که در شهرها زندگی می­کنند به شدت کاهش پیدا کند. اگرچه متوسط  طول عمر افراد نسبت به گذشته بیشتر شده است اما رژیم تغذیه آنها نسبت به گذشته ناسالم­تر و شیمایی تر از قبل شده است و در نهایت مجموعه این عوامل سبب شیوع بیماری­های مختلفی از جمله دیابت و پرفشاری خون شده است.

میدانید که بیماری دیابت بعد از قلب و عروق ،حوادث ترافیکی و سرطان چهارمین  علت مرگ مردم جهان است و به علت ابتلا به دیابت فوت می­کند و سالیانه بالای ۳ میلیون نفر در جهان به طور مستقیم در اثر ابتلا به بیماری دیابت فوت می­کنند.در ایران آمار دقیقی از شبکه های بهداشت از مراکز و منابع پژوهشی منتشر نشده است. و با امار گرفته شده از سایت معاونت بهداشت دانشگاه ارتش بیش 4 تا 5 میلیون ایرانی به دیابت مبتلا هستند.متاسفانه بیماری دیابت و پرفشاری خون، شایع ترین علت نابینایی در کشور می باشد، بیش از ۹۰ درصد بیماران دیابتی از عوارض چشمی.کلیوی و عصبی رنج میبرند.ومتاسفانه قطع عضو نیز به عنوان یکی دیگر از عوارض گریبان­گیر بیماران دیابتی می باشد. تقریبا ۵۰ درصد بیماران دیالیزی،مبتلا به بیماری دیابت می باشند.

دیابت به طور کلی به سه گروه دیابت نوع یک، نوع دو، دیابت حاملگی  تقسیم بندی میشود.دیابت نوع 1 در کودکان و جوانان زیر 30 سال می باشددر این نوع دیابت انسولین درخون  تولید نمی شود و فرد مبتلانیاز به تزریق انسولین دارد.

دیابت نوع  2که ۸۵-۹۰ درصد کل موارد ابتلا به دیابت را شامل می گردد بیشتر در افراد بالای ۳۰ سال و چاق دیده می­‌شود.وبیشتر به وسیله رعایت رژیم غذایی یا رژیم درمانی قابل کنترل می باشد.

دیابت حاملگی به دیابتی گفته می­‌شود که برای اولین بار در طول حاملگی تشخیص داده می شود. این نوع دیابت معمولاً زودگذر است  و بعد از اتمام حاملگی بهبود می­‌یابد.زنان مبتلا به دیابت حاملگی بعداً در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2هستند.

در حال حاضر درمان قطعی برای دیابت پیدا نشده  و اما با رعایت تغذیه مناسب باعث جلوگیری از بروز  بیماری و عوارض ناشی از آن خواهید شد. همچنین در خصوص دیابت نوع 2 که شایع ترین نوع دیابت در جهان است تحقیقات نشان می­دهد که رعایت تغذیه صحیح و کاهش وزن و نیز انجام فعالیت­های ورزشی در پیشگیری از ابتلا به دیابت در افراد در معرض خطر موثر خواهد بود.

با توجه به عوارض جانی جبران ناپذیر و هزینه های درمانی زیاد ناشی از  بیماری دیابت و همچنین با یاد آوری این نکته که پیشگیری همیشه راه بهتر و ارزان­تری از درمان می باشدبا استفاده از گیاهانی مانندشیرین برگ استویا /Bertoni Stevia rebaudiana/ می­توان نسبت به کنترل شیوع آن در جامعه اقدام نمود.برگ­های گیاه استویا دارای درصد بالایی از قندهای دی ترپن گلیکوزایدی بوده که بدن انسان قادر به شکستن این قندها نیست و در نتیجه این قندها جذب خون نخواهد شد و تاثیری در میزان قندخون ندارند.در حالی  این قندها بر خلاف قندهای کم کالری سنتتیک (شیمیایی)،کاملا بی خطر،غیر سمی و بدون داشتن کالری بیش از ۳۰۰ بار از سوکروز (شکر معمولی) شیرین­ترند می باشند. قندهای موجود در برگ استویا که بیشترین آن­ها استویوزاید و ریبودیوزاد A  می باشد را نه تنها می­توان به جای قند حاصل از نیشکر و چغندرقند استفاده کرد، بلکه می­توان با جایگزینی قندهای موجود در این گیاه از بروز انواع بیماری­های ناشی از مصرف قند به ویژه دیابت نوع 2که شایع ترین نوع دیابت است، پیشگیری کرد و با خیال راحت زندگی سالمی را سپری کرد.

منبع:ایران به لیمو

ارسال نظر

محمدهادی : تاییدیه
0 0
خدا دونه محصولاتتون نمونه یه😍😘😘 من از گیاه به لیموی شما استفاده کرده ام،واقعا عالیه.خیلی طبیعی و خوشرنگه.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :ایمیل اختیاری می باشد

ارسال نظر

محمدهادی : تاییدیه
0 0
خدا دونه محصولاتتون نمونه یه😍😘😘 من از گیاه به لیموی شما استفاده کرده ام،واقعا عالیه.خیلی طبیعی و خوشرنگه.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :ایمیل اختیاری می باشد